Heringsdorf


Pragniemy zaproponować Państwu przejażdżkę kolejką turystyczną ze Świnoujścia do niemieckiego uzdrowiska HERINGSDORF.

W czasie tej podróży opowiemy Państwu kilka ciekawostek o miejscowościach: Świnoujście, Ahlbeck i Heringsdorf a także o Regionie Pomorza Przedniego. Wszystkie te informacje płyną z głośników zainstalowanych w wagonikach.

Wycieczka trwa ok. 4,5 godz. Jadąc wzdłuż promenady opuszczamy Świnoujście, przekraczamy granicę państwa - dawne przejście graniczne Świnoujście-Ahlbeck, a następnie przejeżdżamy przez uzdrowisko Ahlbeck kierujemy się w stronę miasteczka Heringsdorf. Kolejka nasza ma przystanek w centrum uzdrowiska Heringsdorf, przy Hotelu Maritim, w pobliżu muszli koncertowej i molo. Tam macie Państwo ok 3 godz. na indywidualne zwiedzanie miasteczka: spacer po promenadzie czy molo. Po tym czasie zapraszamy na pokład kolejki by udać się w drogę powrotną do Świnoujścia.

Przystanek kolejki „Świnoujście Express” znajduje się przy Promenadzie, ul. Żeromskiego 79, vis a vis Galerii PROMENADA i Restauracji Albatros.

Nasza ciuchcia jest oryginalnym pojazdem - wykorzystywanym w celach turystycznych, w wielu kurortach Europy.
Wagoniki są zamykane, a w razie chłodnych dni – posiadają własne ogrzewanie.

Serdecznie zapraszamy!

Cennik biletów Dorośli Dzieci do 12 lat Dzieci do 4 lat
Cały przejazd 40 zł 30 zł bezpłatnie

Bilety do nabycia bezpośrednio u kierowcy.

Rozkład jazdy


Drodzy Goście!
Wycieczki do Niemiec są obecnie dozwolone tylko pod warunkiem posiadania zaświadczenia o wyzdrowieniu (tzw. "ozdrowieńca") , o zaszczepieniu lub o negatywnym wyniku testu. Upewnij się, że masz przy sobie wymagane dokumenty. Prosimy o wyrozumiałość, podróżować mogą tylko osoby posiadające wymagane dokumenty.
PRZYSTANEK Promenada, ul. Żeromskiego 79 9:45, 11:50, 14:30

Jeździmy codziennie

Zobacz także


Świnoujście

Świnoujście

Sprawdź
Międzyzdroje

Międzyzdroje

Sprawdź
Wyspa Wolin

Wyspa Wolin

Sprawdź
Dziwnów

Dziwnów

Sprawdź
Ahlbeck

Ahlbeck

Sprawdź
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.
Realizacja: blauge